Основний критерій вибору препарату від кашлю: безпека

Кашель – дуже поширений симптом, і це пояснює жорстоку конкуренцію серед виробників лікарських засобів з умовною позначкою «Від кашлю». На жаль, при виборі необхідного препарату від кашлю споживачеві без медичної освіти не завжди вдається швидко зорієнтуватися. Тому сучасні отоларингологи та пульмонологи дотримуються думки, що більш глибоке розуміння фізіології кашлю повинно врешті-решт призвести до переоцінки таких лікарських засобів та розробки їх нової класифікації, що сприятиме більш ефективному контролю цього поширеного симптому.

Хоча розуміння кашльового рефлексу і чинників, які призводять до підвищеної чутливості кашльового центру, збільшилося, особливо за останнє десятиліття, ця інформація лише недавно почала використовуватися для розробки нових препаратів. Однак їх ще очікує попереду етап серйозних рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних досліджень і схвалення регулюючих органів. А поки що пацієнтам доводиться задовольнятися наявними в аптечному асортименті таблетками та сиропами. Як тут бути?

Попри всю різноманітність...

Між іншим, усі ліки з позначкою «Від кашлю» - абсолютно різні, вони впливають на кашель з різних сторін: можуть придушити його, знизити частоту і інтенсивність нападів, зробити більш «мокрим», щоб допомогти відійти мокроті. При цьому численна група таких засобів відноситься до безрецептурних препаратів, що дає виробникам простір для рекламних маневрів і маніпуляцій з вибором споживача. Результат такої піар-атаки - люди впевнені, що можуть самі вибрати відповідний препарат. А ось яким він буде, значною мірою залежить від реклами.

На жаль, результатом цього всього стає, що пацієнт, що не володіє медичними знаннями, не завжди набуває більш безпечний, ефективний і вигідний за співвідношенням «ціна \ якісний» препарат.

Серед переліку критеріїв вибору ми не дарма вказали на першому місці саме безпеку: адже часто з кашлем доводиться боротися у випадку хвороби дитини – захворювання органів дихання посідають «топові позиції» в структурі загальної дитячої захворюваності та є однією з найбільш важливих проблем в педіатрії. З іншого боку, діти більш ніж дорослі схильні до розвитку несприятливих реакцій на численні лікарські засоби, так що при виборі препарату від кашлю для дитини, безумовно, основним критерієм є профіль безпеки такого засобу.

Втім, не завжди пацієнт або батьки пацієнта можуть правильно оцінити характер кашлю (в першу чергу, «сухий» він чи «мокрий»). Тому набагато безпечніше використовувати препарати «для кашлю», тобто засоби, які допомагають відвести з дихальних шляхів мокротиння, аніж «від кашлю» - препарати, котрі блокують, пригнічують кашльовий рефлекс. Основним завданням при гострому кашлі є вже не збільшити кількість мокротиння, а нормалізувати кашльовий рефлекс і знизити його прояви, тобто уникнути нападів кашлю, уночі.

З урахуванням нюансів

Сьогодні в багатьох європейських країнах одним з найбільш призначуваних у таких випадках засобів є карбоцистеїн, похідне цистеїну, що діє шляхом руйнування дисульфідних зв’язків між макромолекулами та в результаті цього призводять до зниження в'язкості слизу, котрий накопичився в дихальних шляхах.

Карбоцістеїн - активна речовина, котра відноситься до групи муколітиків, тобто засобів, які не пригнічують корисний кашльовий рефлекс, а лише полегшують відходження слизу з нижніх дихальних шляхів, не збільшуючи їх при цьому в обсязі. Останній момент дуже важливий, адже різке збільшення обсягу мокротиння може створити серйозні проблеми, оскільки підвищує ризик захлинутися. Карбоцістеін же просто розріджує надмірно в'язкий секрет, а також знижує утворення слизу, що сприяє безперешкодному відходженню виділень і усуненню негативних аспектів кашлю.

Унікальність дії цієї лікарської речовини пояснює той факт, що карбоцистеїн широко використовується в педіатричній практиці у схемі лікування гострих інфекцій дихальних шляхів та є одними з найбільш часто уживаних засобів, які призначають для маленьких дітей в таких європейських країнах, як Нідерланди, Італія, Іспанія, Франція та Німеччина.

Безпека, підтверджена в дослідженнях

Результати, отримані в численних дослідженнях, в тому числі і за участю дітей дошкільного віку, свідчать про високу ефективність і безпеку застосування препаратів на основі карбоцистеїну при лікуванні гострих і хронічних запальних захворювань дихальних шляхів.

Карбоцистеїн – активна речовина, яка входить до складу препарату, що відпускається без рецепта Флюдеітек. Серед інших подібних засобів крім високого профілю безпеки, Флюдеітек має також інші цілком очевидні переваги:

  • можливість використання його в схемі терапії кашлю при захворюваннях органів дихання (при гострому і хронічному бронхіті, трахеїті, фарингіті, а також в комплексній терапії риніту, синуситу і середнього отиту) дітей в умовах і поліклініки, і стаціонару
  • порівняно швидке настання терапевтичного ефекту,
  • можливість поєднання препарату з іншими лікарськими засобами, які застосовуються у педіатричній практиці.

Флюдітек випускається в зручній для дітей лікарській формі - у вигляді смачного сиропу, який зручно дозувати.

Флюдітек - ефективний і безпечний засіб від кашлю!

Джерела

  1. Respiratory Paradoxical Adverse Drug Reactions Associated with Acetylcysteine and Carbocysteine Systemic Use in Paediatric Patients: A National Survey
  2. Adverse Drug Reactions Causing Admission to a Paediatric Hospital
  3. Лизиновая соль карбоцистеина в терапии заболеваний нижних дыхательных путей у детей
  4. Effects of safety warnings on prescription rates of cough and cold medicines in children below 2 years of age
До списку статей
Цей сайт використовує cookies для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи перегляд сторінок сайту, ви погоджуєтесь з використанням файлів cookies Якщо вам необхідна додаткова інформація, будь-ласка, ознайомтесь з умовами використання сайту та політикою про конфіденційність.
X